Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Сеп 26, 2017 1:00 pm

Правила на форума

Преди да попитате какъв модел климатик е необходим на помещението, в което искате да се монтира е добре да отговорите на няколко въпроса, за да имаме ясна представа за условията, с които трябва да се справя машината.
1. Какъв в видът на помещението, където ще се монтира климатикът - жилищно, офис, търговско, заведение или друго?
2. Какви са квадратурата и кубатурата на помещението?
3. Какъв е видът на дограмата, монтирана в помещението - дървена, PVC, алуминиева и видът на стъклопакета - двоен, троен, с флоатни стъкла или стъкла с покрития - К стъкло, 4-сезонно стъкло, триплекс?
4. Помещението, в което ще се монтира климатикът, има ли изолация на стени, таван - на кои има, какъв е видът й и колко е дебелината на изолацията?
5. Каква част от стената заема площта на прозорците?
6. Какво е изложението на помещението - югоизточно, южно, северозападно?
7. Какво е предназначението на помещението - кухня, спалня, хол, детска или друго?
8. На кой етаж в сградата се намира помещението - мансарда, последен етаж, първи етаж.
9. Къде ще се монтира климатика - в къща, тухлен или панелен апартамент?
10. В коя част на България - населено място, се намира сградата - в различните части на страната средногодишните температури са различни, от които се определя и вида и мощността на климатика.
11. За какво основно ще се използва климатикът - охлаждане, отопление или и двете?
12. При какви външни температури зима/лято ще трябва да работи климатикът?
13. Колко лева е определеният бюджет за закупуването на климатик?

Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Климатици Daikin FTX 25JV и Daikin FTX 35JV ? 
Автор Съобщение
Новак

След доста продължително ровене из нета в търсене на най-подходящия климатик се спрях на климатик Daikin FTX 35JV за помещение 25 кв.м. Интересно ми е защо се предлага на такава ниска цена? В един сайт го намерих на 1249лв. с монтаж, а тази цена ми се струва нереална за Daikin. Та Panasonic и Sharp са на по-висока цена. Някой има ли впечатления от модела? Да не би нещо да не е добре? Цената ме изкушава, пък и за Daikin само хубави отзиви съм чувал. Дайте мнение моля.

Пон Авг 20, 2012 2:52 pm
Профил
Почетен член
Аватар

Леко е компрометирана тази серия на Дайкин, като основните проблеми са зимата при голям студ и с честите дефрости и по-рядко проблеми с електроника, датчици и тн. Ако ще ползваш климатика за отопление по-добре си вземи 12-ка на Шарп или Фуджитсу.

Пон Авг 20, 2012 3:29 pm
Профил
Новак

Daikin наистина правят много добри климатици и като един от гигантите в производството на климатични инсталации предлагат множество от модели/серии,споменатите модели в темата се характеризират със своите слаби отдавани мощности които ги характеризира със споменатите в по горния пост проблеми с дефроста (размразяване) през зимните месеци!

ПП
Добрите модели на Daikin да са FTXS -профешънъл серия и FTXR -хиперинверторната серия!

Вто Авг 21, 2012 8:53 pm
Профил
Новак

ясно, погледнах профешънъл серията на дайкин и разбрах защо този модел е с тази цена :D значи отпада. а за това помещение какво бихте препоръчали- 25кв.м. хол, изолация, pvc дограма. да е нещо читаво до 1300-1400лв

Чет Дек 06, 2012 12:09 pm
Профил
Почетен член
Аватар

Fujitsu Asyg 12 LEC, в посочения ценови клас това е най-добрата 12-ка.

Пет Дек 07, 2012 10:09 am
Профил
Новак

Здравейте отново,
аз от много време не бях влизал в този форум, но сега реших да пиша отново, за да изразя впечатленията си от климатик Fujitsu ASYG 12LE, който преди половин година ми препоръча Pr_Kr и сега имам вкъщи. Доволен съм от климатика, защо? Комфортно и ефективно отопление, ниска консумация на електричество и друго важно нещо - не спира да работи дори при ниски температури.

Съб Яну 19, 2013 2:37 pm
Профил
Почетен член
Аватар

Това да се чува, дано и занапред да си доволен

Пон Яну 21, 2013 2:28 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ]