Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Сеп 26, 2017 1:01 pm

Правила на форума

Преди да попитате какъв модел климатик е необходим на помещението, в което искате да се монтира е добре да отговорите на няколко въпроса, за да имаме ясна представа за условията, с които трябва да се справя машината.
1. Какъв в видът на помещението, където ще се монтира климатикът - жилищно, офис, търговско, заведение или друго?
2. Какви са квадратурата и кубатурата на помещението?
3. Какъв е видът на дограмата, монтирана в помещението - дървена, PVC, алуминиева и видът на стъклопакета - двоен, троен, с флоатни стъкла или стъкла с покрития - К стъкло, 4-сезонно стъкло, триплекс?
4. Помещението, в което ще се монтира климатикът, има ли изолация на стени, таван - на кои има, какъв е видът й и колко е дебелината на изолацията?
5. Каква част от стената заема площта на прозорците?
6. Какво е изложението на помещението - югоизточно, южно, северозападно?
7. Какво е предназначението на помещението - кухня, спалня, хол, детска или друго?
8. На кой етаж в сградата се намира помещението - мансарда, последен етаж, първи етаж.
9. Къде ще се монтира климатика - в къща, тухлен или панелен апартамент?
10. В коя част на България - населено място, се намира сградата - в различните части на страната средногодишните температури са различни, от които се определя и вида и мощността на климатика.
11. За какво основно ще се използва климатикът - охлаждане, отопление или и двете?
12. При какви външни температури зима/лято ще трябва да работи климатикът?
13. Колко лева е определеният бюджет за закупуването на климатик?

Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Daikin Altherma - едно изгодно решение 
Автор Съобщение
Редовен потребител

В днешни времена се говори много за енергоспестяващи уреди и за по изгодно отопление.Daikin Altherma е доста изгоно решение за всяко домакинство от към пестене на ток и на енергия .Термопомпата въздух-вода Daikin Altherma LT (Low Temperature - ниска температура) е предназначена за отопление, отопление/охлаждане, битова гореща вода. Системата може да бъде разделен тип (външно и вътрешно тяло) или моноблок. Daikin Altherma LT може да бъде свързана към слънчеви колектори за още по-добро енергоспестяване. Най-добро отопление се осъществява с вътрешна система водно подово отопление, тъй като максималната температура на водата в режим отопление е 55 ° С.

СИСТЕМАТА СЕ СЪСТОИ ОТ ВЪНШНО И ВЪТРЕШНО ТЯЛО

ВЪНШНО ТЯЛО: ЕФЕКТИВНО ИЗПОЛЗВАНЕ НА ЕНЕРГИЯ ОТ ВЪЗДУХА

Външното тяло извлича топлина от околния въздух и повишава температурата на хладилния агент до ниво, достатъчно за осигуряване на отопление. След това топлината се прехвърля във вътрешното тяло по тръби, в които тече хладилен агент (това решение гарантира, че тръбите никога няма да замръзнат). Компактното външно тяло се монтира лесно, в това число и при апартаменти, тъй като не се налага извършване на изкопни работи.

ВЪТРЕШНО ТЯЛО: СЪРЦЕТО НА СИСТЕМАТА DAIKIN ALTHERMA

Вътрешното тяло нагрява водата,посредством хладилния агент, която циркулира през подовото отопление, термопомпените конвектори, нискотемпературните радиатори или обикновените вентилаторни конвектори, като същевременно осигурява и гореща вода за битови нужди. Ако изберете вариант с възможност и за отопление, и за охлаждане, вътрешното тяло може също така да понижава температурата на водата, за да внася освежаваща прохлада в помещенията. Вътрешното тяло се предлага като подов модел, но също така може да се достави и като стенен модел, за да отговори на потребностите на вашите клиенти.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Сря Фев 06, 2013 1:12 pm
Профил WWW
Редовен потребител
Аватар

Здрасти,

От 2008 година се занимавам с Алтерми на Дайкин... първата такава във ВАрна монтирах на бившия си шеф...тя беше 8kW и само за отопление...
Бачкат ефективно до 0 градуса... после почват да клякат мъжката....Ял съм им попарата на Дайкин...за периода от 2008 до 2012 докато се махна от старата фирма " Геймос корект " съм сменил поне 10 компресора на алтерми....и то след време разбарах защо... от неправилно изчисление на проектантите ... никой не слага буферни съдове защото си мислят , че като са инвертори и че няма да се изключват ... Да...ама ... НЕ.... и на втората година...максимум 3-тата и компресора е на компот.... но ... има си тънкости.... ако е термо-помпа въздух/вода..... само MITSUBISHI, LG или GENERAL ....никъв Дайкин... че ако почна да говоря.... много факти ще издам ;) :)

Но си прав , че в термо-помпите е икономията :) :mrgreen: :idea: :ugeek:

Чет Фев 07, 2013 1:37 pm
Профил WWW
Почетен член
Аватар

Тошиба-та също са много добри при термопомпите, даже според мен са преди ЛГ и Дженерал :)

Чет Фев 07, 2013 2:43 pm
Профил
Редовен потребител

има истина с 0та градуса и на долу,доста им пада КПД-то ,но не ми се е случвало клиентите да се оплачат .Забелязал съм го . Явно съм попаднал на хора дето не им пречи . MITSUBISHI и LG са друга работа ..на -10 нямат проблеми с работата.

Пон Фев 11, 2013 11:52 am
Профил WWW
Редовен потребител
Аватар

maistor написа:
има истина с 0та градуса и на долу,доста им пада КПД-то ,но не ми се е случвало клиентите да се оплачат .Забелязал съм го . Явно съм попаднал на хора дето не им пречи . MITSUBISHI и LG са друга работа ..на -10 нямат проблеми с работата.

Човек... ако искаш вервай....LG от термопомпите са най-корави....тези THERMA-V са най-яките машинки... най-голямото предимство е че хидробокс-а.... вътр. тяло де :–) може да работи независимо от вън. тяло при авариен режим.... => ако се изпука нещо по вън. тяло.... оставате само на ел. нагреватели на водата... което е страшно предимство пред всички други :)
Пробвал съм го...
:)

:mrgreen: :ugeek:

Пон Фев 11, 2013 6:58 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ]