Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Сеп 26, 2017 8:19 pm

Правила на форума

Преди да попитате какъв модел климатик е необходим на помещението, в което искате да се монтира е добре да отговорите на няколко въпроса, за да имаме ясна представа за условията, с които трябва да се справя машината.
1. Какъв в видът на помещението, където ще се монтира климатикът - жилищно, офис, търговско, заведение или друго?
2. Какви са квадратурата и кубатурата на помещението?
3. Какъв е видът на дограмата, монтирана в помещението - дървена, PVC, алуминиева и видът на стъклопакета - двоен, троен, с флоатни стъкла или стъкла с покрития - К стъкло, 4-сезонно стъкло, триплекс?
4. Помещението, в което ще се монтира климатикът, има ли изолация на стени, таван - на кои има, какъв е видът й и колко е дебелината на изолацията?
5. Каква част от стената заема площта на прозорците?
6. Какво е изложението на помещението - югоизточно, южно, северозападно?
7. Какво е предназначението на помещението - кухня, спалня, хол, детска или друго?
8. На кой етаж в сградата се намира помещението - мансарда, последен етаж, първи етаж.
9. Къде ще се монтира климатика - в къща, тухлен или панелен апартамент?
10. В коя част на България - населено място, се намира сградата - в различните части на страната средногодишните температури са различни, от които се определя и вида и мощността на климатика.
11. За какво основно ще се използва климатикът - охлаждане, отопление или и двете?
12. При какви външни температури зима/лято ще трябва да работи климатикът?
13. Колко лева е определеният бюджет за закупуването на климатик?

Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Избор на климатик Дайкин 
Автор Съобщение
Новак
Аватар

Бихте ли ми препоръчали климатик за отопление и охлаждане на Г-образно помещение (кухня + хол) с площ 43 м2. Живея в къща, тухла, pvc дограма. Мерси!

Чет Авг 02, 2012 11:57 am
Профил
Новак
Аватар

Ако бях на твое място, бих се ориентирал към подови климатици на Daikin FVXS35-ца + FVXS25-ца.

Чет Авг 02, 2012 2:06 pm
Профил
Новак
Аватар

Това е истината, няма по-комфортен климатик от подовия :)

Чет Авг 02, 2012 2:14 pm
Профил
Новак
Аватар

Помещението ми е около 30кв.м. и искам да му сложа климатик, който ще използвам предимно за охлаждане, затова мисля, че не ми трябва инвертор. Конвенционалните климатици Daikin са на доста по-високи цени от моделите на Мидея и Осака. Въпросът ми е: оправдан ли е по-високият разход за конвенционален Daikin и ако не е можете ли да ми препоръчате добър модел за това помещение от по-евтините марки.

Чет Авг 02, 2012 4:07 pm
Профил
Новак
Аватар

Като се има предвид, че цените в момента на инверторните климатици и конвенционалните са почти изравнени, според мен е по-добре да се закупи инверторен климатик. Все пак е по-икономичен, по-безшумен.

Чет Авг 02, 2012 4:08 pm
Профил
Новак
Аватар

За това помещение - 30кв.м. в панелен блок, източно изложение какъв климатик бихте ми препоръчали от инверторните до 1000-1200лв. както казах смятам да го използвам предимно лятото и в някоя много голяма зима, ако парното не може да се справи. Държа на някои качествен модел, защото не ми се занимава след това с ремонти и други разправии. Ако имате наблюдения върху някой конкретен модел ги споделете.

Чет Авг 02, 2012 4:09 pm
Профил
Редовен потребител
Аватар

Аз не съм голям специалист, но от това, което прочетох в интернет точно тази квадратура е на границата между климатик 12-ка и климатик 14-ка. За Daikin не видях да имат 14-ка. Но видях 12-ка на малко повече от 1200 лв. с монтаж Daikin FTX35JV на цена от 1250 с монтаж. Иначе има и един модел Daikin FTXN50K на 1580 лв. с монтаж - 18-ка, но може би ще Ви дойде малко нагоре в цената. Ако се ориентирате към друга марка май ще има повече варианти.

Чет Авг 02, 2012 4:10 pm
Профил
Новак
Аватар

да, не държа на Дайкин и 1500лв ми идва в повече може и друга марка да е, но да е корава машина и да не ми създава проблеми до 1200лв с монтаж. и аз не ги разбирам 12-ки, 14-ки, 18-ки, затова питам тук някой да ме ориентира..

Чет Авг 02, 2012 4:11 pm
Профил
Новак
Аватар

и ние вкъщи сме с подов климатик и мога да кажа със сигурност, че е доста комфортно. По-мощен е от стенните климатици- стенен имаме в спалнята, а подовият отоплява в хола и кухнята- общата им площ е около 40кв.м. За големи помещения този тип климатици наистина са много добри

Пон Авг 06, 2012 10:03 am
Профил
Новак
Аватар

Всичко добре, но малко ще ми е трудно да намеря място за два подови климатика ...

Пон Авг 06, 2012 11:25 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща