Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Ное 24, 2017 5:50 am

Правила на форума

Преди да попитате какъв модел климатик е необходим на помещението, в което искате да се монтира е добре да отговорите на няколко въпроса, за да имаме ясна представа за условията, с които трябва да се справя машината.
1. Какъв в видът на помещението, където ще се монтира климатикът - жилищно, офис, търговско, заведение или друго?
2. Какви са квадратурата и кубатурата на помещението?
3. Какъв е видът на дограмата, монтирана в помещението - дървена, PVC, алуминиева и видът на стъклопакета - двоен, троен, с флоатни стъкла или стъкла с покрития - К стъкло, 4-сезонно стъкло, триплекс?
4. Помещението, в което ще се монтира климатикът, има ли изолация на стени, таван - на кои има, какъв е видът й и колко е дебелината на изолацията?
5. Каква част от стената заема площта на прозорците?
6. Какво е изложението на помещението - югоизточно, южно, северозападно?
7. Какво е предназначението на помещението - кухня, спалня, хол, детска или друго?
8. На кой етаж в сградата се намира помещението - мансарда, последен етаж, първи етаж.
9. Къде ще се монтира климатика - в къща, тухлен или панелен апартамент?
10. В коя част на България - населено място, се намира сградата - в различните части на страната средногодишните температури са различни, от които се определя и вида и мощността на климатика.
11. За какво основно ще се използва климатикът - охлаждане, отопление или и двете?
12. При какви външни температури зима/лято ще трябва да работи климатикът?
13. Колко лева е определеният бюджет за закупуването на климатик?

Отговори на тема  [ 12 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Мнения за моделите на климатици Daikin 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Мнения и впечатления от притежателите на климатици с марката Daikin.

Чет Авг 02, 2012 4:14 pm
Профил WWW
Редовен потребител
Аватар

admin написа:
Мнения и впечатления от притежателите на климатици с марката Daikin.

Преди 2008 година - ДА...
След 2008 година - НЕ... или ако да... само FTXS или скъпите им модели.... всичко друго е али-бали.... проблеми.... и така... аз лично съм с подов 25 ...F-ka ....и съм много доволен... но 2007 ;) :)
след 2007 ..откакто направиха завода в Чехия... и сега имат в Унгария.... и си ...е... майката :) :) Техника се купува от доверен човек, който да ти каже моделите на всяка марка , които бачкат.... щото всяка марка си има издънки :);)

Чет Фев 07, 2013 1:41 pm
Профил WWW
Новак

Здравейте колеги.
Нов съм във форума и вярвам че ще ми помогнете с полезни мнения и съвети.
Отдава ми се възможност да закупя климатик DAIKIN FTYN50FV1B/RYN50E3V1B
Мисля това е конвенционален модел или греша?
Моля Ви споделете мнение за модела,бих желал да го ползвам и зиме и лете.
Квадратурата е около 40-45кв.м.Какво да очаквам от консумацията на ел.енергия?
Благодаря предварително.

Съб Сеп 21, 2013 8:12 pm
Профил
Новак

Здравей, моделът наистина е конвенционален, но е от доста време и просто не вярвам да можеш да го намериш някъде. Отделно на това не смятам, че може да се справи в помещение по-голямо от 35 кв.м. Миналата година 35-ци от тоя модел замръзваха, а беше сравнително топла зима. За там ще трябва някоя стабилна 18-ка, пример Fujitsu AWYZ18LB NOCRIA, или пък вариант с 2 по-малки климатик 9-ка и 12-ка. Хубаво е да се направи оглед от специалист, защото при големите помещения изборът е по-сложен.

Вто Сеп 24, 2013 5:51 pm
Профил
Почетен член
Аватар

Корава машина беше тази конвенционалка, жалко че вече ги няма. Но и според мен ще бъде малък за 45 м2 дори и да успееш да го намериш отнякъде. Виж вариант с две 12-ки ако е възможно.

Пет Сеп 27, 2013 9:35 am
Профил
Новак

Колеги, а нещо за разхода на същия в сравнение с еквивалент инвертор такъв?

Пет Сеп 27, 2013 8:53 pm
Профил
Почетен член
Аватар

Е, зависи от инвертора. Ако е спрямо Нокрия през зимата и 30-40 % повече може да даде. Ако е спрямо 50GV ще е по-малка разликата.

Съб Сеп 28, 2013 12:23 pm
Профил
Новак

Колеги, отново да Ви попитам за нещо допълнително относно темата и същия климатик.Оказа се че няма дистанционно.От къде мога да си закупя за този модел дистанционно или може би някой колега от форума продава.Ако не оригинално ,друго,моля за съвет предложения.
Мерси и поздрави.

Нед Сеп 29, 2013 8:26 am
Профил
Почетен член
Аватар

Свържи се с някой представител на Дайкин, за да проверят кой е моделът на дистанционното и каква му е цената. Новите оригинални дистанционни са сравнително скъпи(200 лв), но може за 20-25 лв да се намери универсално, което ще покрие основните функции на климатика.

Пон Сеп 30, 2013 9:02 am
Профил
Новак

Аз си взех скъп климатик Daikin FTXG503-SILVER и смея да твърдя, че това е една отлична машина, която макар високата си цена дава 100% производителност. Тази година го използвах за отопление и смея да твърдя, че от инверторните системи това е най-добрто. Разбира се, климатиците Daikin са си класика, като цяло и дори по-евтините варианти вършат чудесна работа.

Пет Яну 03, 2014 1:09 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 12 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща