Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Сря Сеп 19, 2018 12:59 pm

Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Задължителна ли е профилактиката на климатик? 
Автор Съобщение
Новак

Искам да попитам задължително ли е да се прави профилактика, за да е валидна гаранцията на климатика. Какво включва самата профилактика и защо е хубаво да се прави?

Пет Авг 24, 2012 9:49 am
Профил
Новак

Доколкото аз лично знам има фирми, които поставят условие да се прави профилактика, за да е валидна гаранцията, но има и такива, които няма да откажат гаранционно обслужване, ако не е направена профилактика. Зависи на кой попаднеш :)

Пет Авг 24, 2012 4:05 pm
Профил
Редовен потребител

Има тема вече за профилактиките в която се обсъжда и ползата от тах:
viewtopic.php?f=19&t=2921

Пет Яну 25, 2013 10:49 am
Профил
Новак

По закон никоя фирма не може да откаже гаранционно обслужване за първите 2 години от продажбата, без значение дали е правена профилактика или не. Определени фирми обаче слагат по-голям период на гаранцията за различните производители и са в правото си да изискват профилактика, за да удължат гаранционния срок на машината. Но като цяло е добре да се прави един път годишно профилактика, за да се види дали всичко е наред с машината и за да се почисти хубаво.

Пон Фев 03, 2014 12:20 pm
Профил
Редовен потребител

M.K.D. написа:
По закон никоя фирма не може да откаже гаранционно обслужване за първите 2 години от продажбата, без значение дали е правена профилактика или не.

Да така е.Никой не може да те задължи да правиш профилактика ,но е препоръчително.

Пон Фев 03, 2014 10:40 pm
Профил WWW
Ентусиаст

Хубаво е да си правите профилактика дори и да е изтекла гаранцията.Иначе ще дишате микроби.
Пък и се прави само веднъж годишно.

Пон Мар 31, 2014 9:45 am
Профил
Новак

И аз съм на мнение че трябва да се прави профилактика най-малкото ежегодно и това смея да го твърдя понеже когато бях повикал техници да ми профилактират климатика, неможах да повярва какви боклуци има в моя климатик и как аз съм ги дишал всеки ден. Другото което е че климатика ми започна да работи като нов все едно сега съм го купил, сякаш се отпуши :)

Вто Апр 01, 2014 3:46 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ]