Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Сря Дек 12, 2018 4:57 pm

Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Конвектор Adax Economic 
Автор Съобщение
Новак

Спряла съм се на тези два модела:

Adax Economic VP1105 или Adax Economic VP1107 - за отопление на малко кухненско помещение, предполагам е някъде между 5 и 8кв.м.

и

Adax Economic VP1120KT - за спалня около 15кв.м.

Въпросът ми е следният - кой вариант е по-икономичен - да взема конвектори, предназначени за помещения с по-голяма площ (както е в случая) или да избера такива, които са за помещения до 15 кв.м. Също така ме интересува мощността на конвекторите каква роля играе, освен, че загряват по-бързо помещението, кой би бил най-икономичният вариант, на който да се спра?

Благодаря предварително за вниманието :)

Сърдечни поздрави.

Чет Ное 22, 2012 10:27 am
Профил
Редовен потребител
Аватар

Много по-добре е когато има авансова мощност на конвектора. Ако помещението е 15кв.м. може да се вземе конвектор 1500W само в идеалния вариант- една външна стена с изолация, pvc дограма, съседи, които отопляват съседните помещения. Липсата на едно от тези условия влошава общата ситуация и конвектор с тази мощност няма да бъде ефективен. За препоръчване е да се вземе малко по-мощен: 1750 или 2000W, за да се гарантира много добро отопление на помещението. По-мощния конвектор по-бързо достига зададената температура и по-бързо изключва, икономисвайки ток. Много по-добър вариант е по-мощен конвектор, отколкото такъв, който е на "ръба" и не гарантира качествено отопление.

Вто Дек 04, 2012 5:43 pm
Профил
Новак

ясно разбрах кое е по-добрия вариант. благодаря за изчерпателния отговор :)

Чет Дек 06, 2012 3:21 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ]