Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пон Ное 20, 2017 5:14 pm

Правила на форума

Преди да попитате какъв модел климатик е необходим на помещението, в което искате да се монтира е добре да отговорите на няколко въпроса, за да имаме ясна представа за условията, с които трябва да се справя машината.
1. Какъв в видът на помещението, където ще се монтира климатикът - жилищно, офис, търговско, заведение или друго?
2. Какви са квадратурата и кубатурата на помещението?
3. Какъв е видът на дограмата, монтирана в помещението - дървена, PVC, алуминиева и видът на стъклопакета - двоен, троен, с флоатни стъкла или стъкла с покрития - К стъкло, 4-сезонно стъкло, триплекс?
4. Помещението, в което ще се монтира климатикът, има ли изолация на стени, таван - на кои има, какъв е видът й и колко е дебелината на изолацията?
5. Каква част от стената заема площта на прозорците?
6. Какво е изложението на помещението - югоизточно, южно, северозападно?
7. Какво е предназначението на помещението - кухня, спалня, хол, детска или друго?
8. На кой етаж в сградата се намира помещението - мансарда, последен етаж, първи етаж.
9. Къде ще се монтира климатика - в къща, тухлен или панелен апартамент?
10. В коя част на България - населено място, се намира сградата - в различните части на страната средногодишните температури са различни, от които се определя и вида и мощността на климатика.
11. За какво основно ще се използва климатикът - охлаждане, отопление или и двете?
12. При какви външни температури зима/лято ще трябва да работи климатикът?
13. Колко лева е определеният бюджет за закупуването на климатик?

Отговори на тема  [ 213 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Следваща
Избор на климатик 
Автор Съобщение
Редовен потребител

Може да се пробва вариант с Toshiba Ras-B16N3KV2-E/Ras16N3AV2-E ако има вариант да се монтира така, че да може да обхване и двете помещения. Задължително е да се види на място от специалист ако ще се прави подобна схема.

Пон Сеп 30, 2013 11:10 am
Профил
Новак

Благодаря:),стигнах до извода,че това предложение с един хубав климатик и примерно един конвекторен радиатор ще е най-добре,а примерно другата зима живот и здраве,друг за спалнята.Можете ли да ме насочите към кои четеринайски да се насоча,примерно до 1500 лв?

Пон Сеп 30, 2013 7:47 pm
Профил
Новак

Pr_Kr написа:
Доста трудна работа. Голямото помещение с тази северна стена си е за 14-ка, но само тя струва горе долу колкото бюджета Ви. Вариантът, който аз виждам е с климатик за хола и един радиатор от конвекторен тип за спалнята. Само така крайната цена може да се звърти около 2000 лв.

Здравейте :) .Решихме да дадем към 2000,като кандидатстваме за енергийна помощ :) и се спираме за сега на FUJITSU AWYZ14LBL NOCRIA въз основа на това което прочетох до момента.Има ли друг по-добър вариант в тази ценова граница?Благодаря предварително :)

Пон Сеп 30, 2013 11:21 pm
Профил
Почетен член
Аватар

Супер е Нокрията, топ модел 14-ка, която няма аналог сред конкурентите като цена/качество.

Вто Окт 01, 2013 8:21 am
Профил
Редовен потребител
Аватар

Още един плюс за 14 Nocria от мен, доказала се машина.

Вто Окт 01, 2013 9:33 pm
Профил
Редовен потребител

Щом ще се взема през енергийна няма как да намериш по-добро от Нокрията на сходна цена. Действай смело, няма да сбъркаш.

Сря Окт 02, 2013 8:53 am
Профил
Новак

Благодаря :)

Чет Окт 03, 2013 2:45 pm
Профил
Новак

Аз съм нов във форума и притежавам климатик от скоро. Прочетох много неща за климатиците в интернет.

Нед Окт 27, 2013 10:57 pm
Профил
Новак

Аз искам пък да Ви похваля MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE на Mitsubishi Electric, толкова е тих! Монотонните звуци, които обикновено климатиците издават, могат да те изкарат извън равновесие, толкова са дразнещи. Но от както съм с този модел на Mitsubishi Electric, нямам такъв проблем! Едно на ръка, че е изключително безшумен, ами и сметките ми за електроенергия намаляха с него. Също така при инсталацията ми обясниха, че самият климатик има антибактериален ефект, благодарение на някакъв иновативен филтър, който неутрализирал до 99% от бактериите. Климатика, наистина е чудесен.

Вто Ное 26, 2013 3:46 pm
Профил
Новак

Здравейте,аз също ще си закувувам климатик става въпрос за жилище,квадратурата е около 13-15 кв. метра,дограмата е ПВЦ мисля че е двоен стъклопакет,няма изолация,изложенияето е западно,спалня е, намира се на 3ти етаж от седем,блока е тухлен,намира се в София,основно ще се ползва за отопление,бюджетът ,който съм заделил е около 1100 лв.с монтаж.
спрял съм се на следните модели:
1.http://vimax.bg/productv/5548/invertore ... mfort.html
2.http://vimax.bg/productv/6956/invertore ... avant.html
3.http://vimax.bg/productv/6675/invertore ... -2013.html
4.http://vimax.bg/productv/5862/invertore ... -2013.html
като от фирмата определено ми препоръчаха хитачито,какво бихте ме посъветвали,предварително благодаря!

Пон Мар 10, 2014 6:09 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 213 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Следваща