Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пон Окт 23, 2017 11:51 am

Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Климатикът ми мирише- какво да правя? 
Автор Съобщение
Новак

През лятото, когато е пуснат в режим на охлаждане климатикът ми започва ужасно да мирише. Аз го чистя и така след 2-3 седмици пак. Много е неприятно. Някой да знае начин това да може да се избегне. Преровил съм му дистанционното за някоя функция за самопочистване, но мисля, че няма. Моделът е Panasonic CS-UW12GKE. Бил съм в много помещения, където има климатици и там не съм усещал такава миризма, каквато има при мен. Приемам всякакви съвети, за нещо по-трайно от честото миене.

Пет Авг 24, 2012 9:22 am
Профил
Почетен член
Аватар

Миризмата се получава, когато климатикът работи в режим охлаждане и по точно при овлажняването на частите на вътрешното тяло. За да се предотврати това при новите климатици е вградена система за вътрешно изсушаване при изключването на климатика, чрез която се предпазва топлообменника от мухъл, плесен и тн, които всъщност причиняват миризмата. Този Панасоник няма такава функция, затова мога да ти дам като съвет преди да изключваш климатика, да го оставяш да поработи 30 минути на режим охлаждане при максимална температура - примерно 30 градуса, при което така ще постигнеш изсушаването.

Пет Авг 24, 2012 1:48 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ]