Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Нед Сеп 24, 2017 10:35 am

Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Профилактика на климатик 
Автор Съобщение
Новак
Аватар

Имам климатик Panasonic от 1 година. Когато го купувах ми казаха, че е добре да му правя профилактика, но нищо конкретно. Тази профилактика задължителна ли е за добрата работа на климатика или може да се пропусне. Кога е добре да се направи- лято, зима, през преходните месеци, когато не го използвам. Наистина изобщо не съм запознат с тази материя, затова моля за съвет

Пон Авг 06, 2012 4:15 pm
Профил
Новак
Аватар

и аз това се чудех. Имаме климатик Mitsubishi Electric, който е на 2 години и вече му изтича гаранцията. До сега не сме му правили профилактика, а климатикът си работи безпроблемно. Има ли нужда да викаме техници за профилактика или да изчакаме след като няма проблеми.

Сря Авг 08, 2012 3:12 pm
Профил
Почетен член
Аватар

Профилактика(ако е направена както трябва) е като профилактичен преглед при доктора - сами можете да си направите изводи дали е добре за климатика. Иначе най-удобното време е преходните сезони, главно пролетта.

Чет Авг 09, 2012 2:29 pm
Профил
Новак
Аватар

Когато аз си купувах климатик ми беше казано, че профилактиката повишава ефективността на климатика. Да имаш климатик и да не му правиш профилактика е все едно да не сменяш маслото на колата. Аз затова всяка година след края на отоплителният сезон си правя профилактика.

Пет Авг 10, 2012 11:07 am
Профил
Новак

Най-важното,което трябва да се разбере е че профилактика също така удължава живота на климатика.

Вто Авг 21, 2012 10:49 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ]