Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Авг 17, 2017 3:40 pm

Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Тампони при монтаж 
Автор Съобщение
Новак
Аватар

Ще ми монтират климатик след 2 дена и от фирмата ме посъветваха ако искам да ми сложат и тампони, обаче не ми обясниха добре за какво са ми тези тампони, само ми казаха, че ще трябва да си доплатя допълнително за тях. Моделът на климатика е Mitsubishi Heavy SRK / SRC 20 ZJ-S и ще го монтираме в спалнята. Въпросът ми е дали има някакъв смисъл от тези тампони или от фирмата искат само да ми измъкнат някой лев в повече.

Чет Авг 09, 2012 9:21 am
Профил
Новак
Аватар

Тампоните се поставят за да се намали шума, идващ от външното тяло. Не винаги се чува шум от него, но ако това се случи е доста неприятно. Понякога дори се получават вибрации, които се предават на стената, прозореца и целият апартамент се тресе. Надявам се при вас да няма подобни неща. Лично според мен, особено щом ще се поставя на спалня климатика, е добре да му се поставят и тампони. Те са около 2лв на бройка, общо 8лв за 4 крачета, но така си спестявате по нататъшни ядове.

Чет Авг 09, 2012 9:52 am
Профил
Новак
Аватар

Определено има полза да се сложат тампони. Аз определено мога да отчета разликата. Имам стар климатик, който е без тампони поне на 4-5 години. Тази зима ми монтираха друг климатик в спалнята и определено се усеща разлика. Няма го това дрънчене и вибрации. Доволен съм от тампоните.

Вто Авг 21, 2012 8:52 am
Профил
Ентусиаст

има смисъл,обират вибрациите и са обезшумяващи

Вто Апр 08, 2014 2:14 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ]