Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Съб Ное 18, 2017 12:01 pm

Правила на форума

Преди да попитате какъв модел климатик е необходим на помещението, в което искате да се монтира е добре да отговорите на няколко въпроса, за да имаме ясна представа за условията, с които трябва да се справя машината.
1. Какъв в видът на помещението, където ще се монтира климатикът - жилищно, офис, търговско, заведение или друго?
2. Какви са квадратурата и кубатурата на помещението?
3. Какъв е видът на дограмата, монтирана в помещението - дървена, PVC, алуминиева и видът на стъклопакета - двоен, троен, с флоатни стъкла или стъкла с покрития - К стъкло, 4-сезонно стъкло, триплекс?
4. Помещението, в което ще се монтира климатикът, има ли изолация на стени, таван - на кои има, какъв е видът й и колко е дебелината на изолацията?
5. Каква част от стената заема площта на прозорците?
6. Какво е изложението на помещението - югоизточно, южно, северозападно?
7. Какво е предназначението на помещението - кухня, спалня, хол, детска или друго?
8. На кой етаж в сградата се намира помещението - мансарда, последен етаж, първи етаж.
9. Къде ще се монтира климатика - в къща, тухлен или панелен апартамент?
10. В коя част на България - населено място, се намира сградата - в различните части на страната средногодишните температури са различни, от които се определя и вида и мощността на климатика.
11. За какво основно ще се използва климатикът - охлаждане, отопление или и двете?
12. При какви външни температури зима/лято ще трябва да работи климатикът?
13. Колко лева е определеният бюджет за закупуването на климатик?

Отговори на тема  [ 11 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
климатик Daewoо духа хладно в режим на отопление 
Автор Съобщение
Новак

Здравейте! климатика духа непрекъснато хладен въздух при по ниски градуси, а щом вдигна на 30-31 градуса и започва да духа топъл въздух, дори си е горещ направо.На вън температурата е +7 градуса
Нямам против хладният въздух, но създава усещането и ефекта като че съм пуснал вентилатор през лятото и ми е студено и направо се схващам като при вентилатор, а в самата стая не е студено. В момента съм направил климатика на отопление на 24 градуса, в стаята е 22 а въздухът, който се движи е хладен и на мен ми е студено на тялото. Каква е причината? Ако вдигна градусите на над 29 започва да духа горещ въздух.Но не мога да си позволя такива разходи за електричество. Как да постъпя? ефекта го усещам все едно е лято и в стаята ми е 22 градуса и съм си пуснал вентилатор за охлаждане.Закупен е преди месец от Зора и си има 2 години гаранция.

Вто Окт 31, 2017 12:41 pm
Профил
Администратор
Аватар

Здравейте, според мен като начало не сте се насочили към правилен марка. За отопление се купуват по-свестни климатици, иначе става точно това, което казвате. Май, май проблемът е по-скоро в това, едва ли му има нещо. Но това, което може да се направи е да се свържете с някоя фирма за поддръжка на климатици да дойдат да го погледнат, как му е фреонът и дали работи като хората. Иначе намерих едно текстче със съвети, ако не сте го настроили правилно. https://vimax.bg/blog/Recommended-setti ... onditioner

Вто Окт 31, 2017 5:59 pm
Профил WWW
Новак

Благодаря, свързах се с техниците които го монтираха и чакам да ме посетят.От магазин Зора ми отказаха да го върна и да доплатя за по висок клас.Казаха ми " не очаквай чудеса от климатик за 700 лв." Интерсното е че когато ми го продаваха ми казха точно обратното!Сега като дойдат техниците ще ме убеждават че всичко му е на ред и за мен остава единствения вариант да го троша умишлено 3 пъти за да ми върнат парите или заменят с нов при което ще доплатя за по читав.Освен ако наистина има проблем и не го отстранят!Н а което се надявам.

Вто Окт 31, 2017 6:39 pm
Профил
Администратор
Аватар

Доста некоректно от тяхна страна, но то за това такива неща се купуват от специализирани магазини. В големите вериги нямат обучен персонал на тях им е важна продажбата. Дано техниците успеят да направят нещо, но наистина климатик за 700 лв. трудно ще Ви стопли, това са си машини за охлаждане. От бюджетните марки се насочете към Gree.

Сря Ное 01, 2017 5:17 pm
Профил WWW
Новак

Благодаря!А някой може ли да ми каже при температура в стаята 19 градуса, външна температура 1 градус, каква температура трябва да излъчва климатика в режим на отопление?! Четох из форумите че след като засмуква от стайната температура около 20, трябва да излъчва около 35-40

Сря Ное 01, 2017 8:49 pm
Профил
Администратор
Аватар

Това е доста труден въпрос. Тези стойности зависят от много фактори и не може да се каже просто така. Най-добре като Ви дойдат майсторите те ще замерят и ще кажат. Дръжте ме в течение, защото казусът е интересен.

Пет Ное 03, 2017 5:41 pm
Профил WWW
Новак

Направих замерване сам с лазерен термометър.При външна температура 4 градуса, температура на стаята 20, при зададени 26, той излъчва 35-38.които се усещат като хладнен въздух предвид 36 градуса температура на тялото.Направих същото замерване с два други климатика, при същите условия излъчват 60-65 :) След като дойдат техниците ще пиша какво е тяхното становище!

Пет Ное 03, 2017 7:52 pm
Профил
Новак

Забравих да добавя: Ако задам 31 грудуса, започвва да излъчва 55.Което означава че може да си духа топло но при зададени24-25 не го прави

Пет Ное 03, 2017 7:57 pm
Профил
Администратор
Аватар

Има това са си 50% по-нисък капацитет. Жалко, че така се е получило. Не искам да Ви плаша, ама зимата едва ли ще е по-добре. Просто климатикът не е ок за отопление, лятото ще Ви върши работа, ама зимата ще си е студ и високи сметки. Дръжте ме в течение, че темата е доста интересна.

Пон Ное 06, 2017 4:12 pm
Профил WWW
Новак

Днеска идваха техниците, замерваха фреони, налягане и казаха че всичко е ок.Той е със забавен старт за да започне направо да духа топло, винаги при първоначално пускане издухва 50 градуса, след като веднъж спре и се включи отново вече е 35-40,Причината да духа по 35-40 градуса при зададени 25 била че влизал в някъв икономичен режим при който намалял оборотите на компресора, изразходвал 200-300 вата и само поддържал.В интерес на истината в момента съм му задал 26 градуса, духа 38 а в стаята е 25.Стаята ми е със сменена дограма и и 8 сантиметра външна изолация.Топло е, просто не трябва да духа към мене понеже не е комфортно, усеща се хладно.Казаха ми че ако не го спирам не повече от 40 лева ток на месец ще харчи.Колко е истина ще разберем когато дойде сметката :)

Пон Ное 06, 2017 9:27 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща