Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Дек 15, 2017 4:13 pm

Правила на форума

Преди да попитате какъв модел климатик е необходим на помещението, в което искате да се монтира е добре да отговорите на няколко въпроса, за да имаме ясна представа за условията, с които трябва да се справя машината.
1. Какъв в видът на помещението, където ще се монтира климатикът - жилищно, офис, търговско, заведение или друго?
2. Какви са квадратурата и кубатурата на помещението?
3. Какъв е видът на дограмата, монтирана в помещението - дървена, PVC, алуминиева и видът на стъклопакета - двоен, троен, с флоатни стъкла или стъкла с покрития - К стъкло, 4-сезонно стъкло, триплекс?
4. Помещението, в което ще се монтира климатикът, има ли изолация на стени, таван - на кои има, какъв е видът й и колко е дебелината на изолацията?
5. Каква част от стената заема площта на прозорците?
6. Какво е изложението на помещението - югоизточно, южно, северозападно?
7. Какво е предназначението на помещението - кухня, спалня, хол, детска или друго?
8. На кой етаж в сградата се намира помещението - мансарда, последен етаж, първи етаж.
9. Къде ще се монтира климатика - в къща, тухлен или панелен апартамент?
10. В коя част на България - населено място, се намира сградата - в различните части на страната средногодишните температури са различни, от които се определя и вида и мощността на климатика.
11. За какво основно ще се използва климатикът - охлаждане, отопление или и двете?
12. При какви външни температури зима/лято ще трябва да работи климатикът?
13. Колко лева е определеният бюджет за закупуването на климатик?

Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Предложете ми Midea 
Автор Съобщение
Новак
Аватар

Спрял съм се на марката Мидея за климатик, защото повечето ми познати имат такива и са много доволни. Помещението ми е около 22кв.м.- всекидневна. Климатикът ще се използва за отопление и охлаждане. Стаята е със североизточно изложение и зимата е доста студена. С пвц дограма, стъклопакет с К-стъкло, изолация на външните стени. Видях, че инверторните климатици Midea са на добри цени и искам да ми препоръчате някой модел от тях. Като цяло приемам всякакви съвети, така че давайте :)

Вто Авг 07, 2012 9:15 am
Профил
Новак
Аватар

ние вкъщи сме с Midea MSV-18HRN1- за помещения до 40кв.м. Да ти кажа честно не топли много добре. Бая ток харчи, а резултатът не е много добър. Когато не са много ниски температурите- до 7-8 градуса си отоплява добре, но паднат ли под нулата става доста по-трудно. Ние се отопляваме с парно, климатика го ползваме само есента и пролетта преди да пуснат парното и съответно след като го спрат. За охлаждане е добре, доволни сме добре си охлажда, но ти каза, че ти трябва климатик за отопление. Това са моите наблюдения за конкретния модел, други също да казват

Вто Авг 07, 2012 10:26 am
Профил
Почетен член
Аватар

Бягай много далеч от новите модели на Мидеа, особено ако смяташ да ги ползваш за отопление. Разгледай Панасониците, те са горе долу същия ценови клас, но са по-добре като надеждност.
П.С. Няма да е лощо да ни запознаеш с доволните познати, да видим от какво точно са доволни :lol: :lol:

Чет Авг 09, 2012 2:27 pm
Профил
Новак
Аватар

ами казаха ми, че са корави машини :D значи казвате, че не е добра идея да си взимам Мидея. А от Панасониците някой конкретен модел? Те издържат ли на по-ниски температури през зимата? Ще го ползвам основно за отопление затова и исках да е нещо здраво, а както казах, според познатите ми Мидейте били "корави" машини.

Пон Авг 20, 2012 9:28 am
Профил
Почетен член
Аватар

Всяка инверторна 12-ка на Панасоник ще ти върши работа в тази стая, но ако кажеш горе долу какъв ти е бюджета ще е по-лесно за конкретен модел

Пон Авг 20, 2012 3:16 pm
Профил
Новак
Аватар

предвидил съм към 800-900лв с монтаж, а ако някой модел наистина си заслужава мога да дам до 1000лв. Знам, че не са кой знае колко, но е криза :D мислиш, че за тези пари ще се намери свестен панасоник за помещение 22кв.м., който да се иползва за отопление и охлаждане?

Чет Авг 23, 2012 4:51 pm
Профил
Почетен член
Аватар

Да, 1000 лв с монтаж - модел YE12 - http://www.vimaks-klimatici.com/klimati ... -1083.html

Пет Авг 24, 2012 1:56 pm
Профил
Новак

Здравейте. Току що се регистрирах и търсех някъде бутон с опцията да пусна нова тема или запитване,но не открих за това пиша тук! Та да мина към проблема ми! Имам 2 климатика MIDEA различни модели! по стария -пускам го завърта перката на вентилатора отвън и веднага спира. Дори не включва компресора. Разпитах тук там и разбрах,че е или компресора е дал фира или е някакъв кондензатор,който се намира в външното тяло! Според вас какво може да е? Втория ми климатик, работи УЖ. Но много често размразява дори не топли. тъкмо тръгне да топли и след секунди или минута ,не съм засичал точно колко и светва диода за размразяване и така постоянно! Филтрите са чисти. По принцип всяко лято му правих профилактика,като го свалях разглобявах и измивах радиатора или каквото се води там на пароструйка и ставаше като нов! Но последните 2 години освен филтри друго не съм чистил. Вижда се чее замърсен,и питането ми е дали това често размразяване може да се дължи на това,че е замърсен климатика,или е в нещо друго проблема? И най вече ме е яд,че точно сега и двата климатика се скапаха! Моля ви за съвети и вашето виждане какъв би могъл да бъде проблема!

Съб Ное 25, 2017 12:37 am
Профил
Администратор
Аватар

svetoslav написа:
предвидил съм към 800-900лв с монтаж, а ако някой модел наистина си заслужава мога да дам до 1000лв. Знам, че не са кой знае колко, но е криза :D мислиш, че за тези пари ще се намери свестен панасоник за помещение 22кв.м., който да се иползва за отопление и охлаждане?

https://vimax.bg/klimatici/invertoren-k ... las-a.html
https://vimax.bg/klimatici/invertoren-k ... las-a.html

Търси някаква промоция, не се забивай с тази Мидеа, ще съжалаваш. Хората е търсене на евтиното после си чукат главата. Евтините марки са гола вода при отопление, как стане студено на вън и той с 300 зора поддържа някакви 20 градуса в стаята. Дай повече пари, да си знаеш, че ще ти е топло и че няма да ти излезе през носа. Защото освен че не оплят гълтат и много ток в опит да постигнат зададената температура. Търси климатици от познати марки по-висок клас, а не някакви китайски боклуци.

Сря Ное 29, 2017 11:49 am
Профил WWW
Администратор
Аватар

bube760205 написа:
Здравейте. Току що се регистрирах и търсех някъде бутон с опцията да пусна нова тема или запитване,но не открих за това пиша тук! Та да мина към проблема ми! Имам 2 климатика MIDEA различни модели! по стария -пускам го завърта перката на вентилатора отвън и веднага спира. Дори не включва компресора. Разпитах тук там и разбрах,че е или компресора е дал фира или е някакъв кондензатор,който се намира в външното тяло! Според вас какво може да е? Втория ми климатик, работи УЖ. Но много често размразява дори не топли. тъкмо тръгне да топли и след секунди или минута ,не съм засичал точно колко и светва диода за размразяване и така постоянно! Филтрите са чисти. По принцип всяко лято му правих профилактика,като го свалях разглобявах и измивах радиатора или каквото се води там на пароструйка и ставаше като нов! Но последните 2 години освен филтри друго не съм чистил. Вижда се чее замърсен,и питането ми е дали това често размразяване може да се дължи на това,че е замърсен климатика,или е в нещо друго проблема? И най вече ме е яд,че точно сега и двата климатика се скапаха! Моля ви за съвети и вашето виждане какъв би могъл да бъде проблема!

За да пишеш във формула трябва да избереш тема, тази е за други марки климатици. Иначе най-добре се обади в някой сервиз да дойдат да ги видат, че то с гадаене до никъде няма да се стигне.

Сря Ное 29, 2017 11:52 am
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ]