Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пон Окт 22, 2018 8:13 am

Правила на форума

Преди да попитате какъв модел климатик е необходим на помещението, в което искате да се монтира е добре да отговорите на няколко въпроса, за да имаме ясна представа за условията, с които трябва да се справя машината.
1. Какъв в видът на помещението, където ще се монтира климатикът - жилищно, офис, търговско, заведение или друго?
2. Какви са квадратурата и кубатурата на помещението?
3. Какъв е видът на дограмата, монтирана в помещението - дървена, PVC, алуминиева и видът на стъклопакета - двоен, троен, с флоатни стъкла или стъкла с покрития - К стъкло, 4-сезонно стъкло, триплекс?
4. Помещението, в което ще се монтира климатикът, има ли изолация на стени, таван - на кои има, какъв е видът й и колко е дебелината на изолацията?
5. Каква част от стената заема площта на прозорците?
6. Какво е изложението на помещението - югоизточно, южно, северозападно?
7. Какво е предназначението на помещението - кухня, спалня, хол, детска или друго?
8. На кой етаж в сградата се намира помещението - мансарда, последен етаж, първи етаж.
9. Къде ще се монтира климатика - в къща, тухлен или панелен апартамент?
10. В коя част на България - населено място, се намира сградата - в различните части на страната средногодишните температури са различни, от които се определя и вида и мощността на климатика.
11. За какво основно ще се използва климатикът - охлаждане, отопление или и двете?
12. При какви външни температури зима/лято ще трябва да работи климатикът?
13. Колко лева е определеният бюджет за закупуването на климатик?

Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Toshiba Daisekai??? 
Автор Съобщение
Новак
Аватар

Здравейте,
тъй като ми предстои закупуване на климатици, бих искал да попитам за хиперинверторите на Toshiba Daisekai. Отзивите за тях са доста добри, поне доколкото изчетох. Гледам има няколко серии - Daisekai 3, Daisekai 5 и Daisekai 6. Каква е разликата между отделните серии и съответно коя е най-сполучлива? Помещенията, за който ми трябват климатици са голям хол 40 кв.м. и две спални по 20 кв.м. Апартамента е нов, тухла, с хубава дограма, вътрешна и външна изолация. Препоръчайте ми най-доброто!

Пет Авг 24, 2012 9:25 am
Профил
Почетен член
Аватар

Дайсейкай 6 е Тайландска, а другите 2 серии са Японски. За хола си вземи 5-та серия, 16-ката, а за малките стаи 2 10-ки ако успееш да намериш от трета серия.

Пет Авг 24, 2012 2:57 pm
Профил
Новак

Здравейте!
Трябва да сложа климатик в една от стаите (25 кв.м.) вкъщи, който мисля да използвам и за отопление, и за охлаждане. Един приятел ми препоръча Toshiba 5та серия, но цената не ме удовлетворява, доста е висока. Ясно, че е японски, но въпреки това... Може ли някой да ми препоръча друг изпитан модел на Toshiba за въпросното помещение? Пропуснах да спомена, че има изолация и е с нова PVC дограма.
Благодаря предварително!

Сря Окт 10, 2012 9:36 am
Профил
Почетен член
Аватар

http://www.ga-clima.com/index.php?menu=12&id=3 ето това е стандартния инвертор, в случай че не ти се дават пари за Дайсейкай. Серията се води Авант, правят ги в Тайланд и са доста добри машини.

Чет Окт 11, 2012 9:01 am
Профил
Новак
Аватар

Аз искам да споделя своя опит. Миналото лято доста изчетох из форумите, на много места питах, докато накрая се спрях на Тошиба, серия Дайзекай. Наистина инвестицията беше по-сериозна, но продукта оправда очакванията ми. Наистина съм очарован- ниски сметки за ток, абсолютен комфорт, ниски нива на шум.
Препоръчвам!!!

Съб Яну 19, 2013 1:51 pm
Профил
Новак
Аватар

Аз също ползвам Toshiba Daisekai 5-та серия вече около 3 месеца. Определено моделът си заслужава всеки един лев.

Съб Яну 19, 2013 2:46 pm
Профил
Редовен потребител

Съветвам те да вземеш Daiseikai 5 - серия по програма ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ. Така ще си възвърнеш 20% процента от цената и. А за климатика няма какво да говорим. Максимално добро качество :!: :!: :!: MADE IN JAPAN :!: :!: :!: . Потърси фирма която предлага енергийна ефективност и ги попитай за условията ;)

Нед Яну 20, 2013 3:03 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ]